İTSO Başkanı Yılmaz, Ziraat Bahçesinde incelemelerde bulundu

Anasayfa/Genel Haberler, Üye Ziyaretleri/İTSO Başkanı Yılmaz, Ziraat Bahçesinde incelemelerde bulundu

İTSO Başkanı Yılmaz, Ziraat Bahçesinde incelemelerde bulundu

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO Muhasip üyesi Gassan Kuran, Ziraat Bahçesinde incelemelerde bulundu. Şehrin Akciğeri durumunda olan ve işletmeciliğini Avukat Şemsettin Keser’in  yaptığı  Ziraat Bahçesi yaz aylarında ailelerin vaz geçemedikleri mesire yerlerden birisi.

Avukat Şemsettin Keser’in yoğun ve özverili gayretleri ile her kesimden insanların aileleri ile birlikte rahatça gelip dinlenebildikleri, sebze meyve ihtiyaçlarını giderebildikleri,  yöresel yemeklerin yapıldığı, çam ağaçlarının gölgesinde serinleyebilecekleri, çocuklar için yapılan oyun alanlarının da bulunduğu Ziraat Bahçesinin bu şekliyle korunması ve hizmet vermesi, İskenderun ve bölge halkının ortak temennisi. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da Ziraat Bahçesini gezerek, Avukat Şemsettin Keser’den bilgiler aldı. İskenderun için hayati bir önem arz eden, yeşilliğinin yanı sıra halk için en ince detaylar düşünülerek sosyal bir yaşam merkezi haline dönüştürülen Ziraat Bahçesinin bu şekliyle kalması gerektiğini belirten İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “ İTSO olarak bizler de sizlerin yanındayız. Geçtiğimiz günlerde Odamızı ziyaret eden Kültür Bakan yardımcımız ve Hatay milletvekili adayımız Hüseyin Yayman’da Ziraat Bahçesine hastane yapılmayacağı ve belirlenen başka yerlere hastane yapılması için çalışmalar yapıldığını ifade etti. Zaten kamuoyu da Ziraat Bahçesinin bu şekliyle kalmasından yana. Tüm emeğinizle şehrimize önemli bir mesire yeri kazandırdığınız bu yeşil alanın muhafaza edilmesi için sizlerin yanınızdayız. Böylesi yeşil alanların korunması, muhafaza edilmesi ve halkın istifadesine sunulması noktasındaki gayretleriniz de takdire şayandır. Ziraat Bahçesi bu şehrin akciğeri konumundadır. Emeklerinize sağlık. Tüm Ziraat Bahçesi çalışanlarına da başarılar diliyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Ziraat Bahçesi içerisinde bulunan ve bin bir türlü çiçeklerin yetiştirildiği serayı da gezerken, gördüğü manzara karşısında hayranlığını gizleyemedi. Avukat Şemsettin Keser İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a sera ile ilgili de bilgiler verdi.

İTSO Eğitim Vakfından üniversite öğrencilerine geri ödemeli kredi desteği
İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan yükseköğrenim öğrencilerine ‘’ Geri Ödemeli Kredi’’ desteği sağlıyor. Kredi kullanmak isteyen öğrencilerin İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın www.itsovakfi.org.tr adlı internet sitesinde bulunan Kredi Başvuru Formu eksiksiz, tam ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.