Hatay Valiliği himayesinde Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü ve İskenderun Teknik Üniversitesinin ortak organizasyonu ile bu yıl 12.cisi düzenlenen Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam (HİKAF) fuarı ziyaretçilerine kapılarını açtı.

İskenderun Teknik Üniversitesi merkez kampüsünde ‘Bu Fuarda onlarca firma ve binlerce iş var’ sloganıyla açılan fuar  iki gün boyunca açık kalacak.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü  Prof.Dr. Türkay Dereli, MKÜ Rektörü Hasan Kaya,  İŞKUR Hatay İl Müdürü Ziya Yüksel, SGK Hatay İl müdürü Hamit Bal, MÜSİAD  Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı, TOBB Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Dablan Fuarın ilk gününde davetliler ile birlikte açılan stantları gezerek, firma yetkilileri ile görüştüler.

Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Dablan,  yoğun katılımın gerçekleştiği fuarda  “Girişimcilik” konulu sunumu ile Üniversite öğrencileri ve katılımcılara seslenerek;  “Hatay Genç Girişimciler İcra Kurulu olarak 12.si İskenderun Teknik Üniversitesinde düzenlenen Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na katılarak genç girişimcilerimiz ile buluşmanın onurunu yaşıyoruz. ‘Bu Fuarda onlarca firma ve binlerce iş var’ sloganı ile fuarın açılmasının ardından temennimiz genç girişimcilerimiz için de faydalı olmasıdır.” dedi.

Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Dablan  sunumu sonrasında  fuar alanındaki standı ziyaret eden öğrenciler ile gerçekleştirilen sohbetlerde, gelecekteki işbirliklerimiz için sıcak bir iletişim kuruldu. Organizasyonu düzenleyen Hatay İş Kur İl Müdürlüğü’ne, İskenderun Teknik Üniversitesine  ve tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunarız” dedi.