MARKA KENT HATAY’DA, TURİZMDE EĞİTİMDEN İSTİHDAMA PROJESİ

Anasayfa/İtso Haberler/Genel Haberler/MARKA KENT HATAY’DA, TURİZMDE EĞİTİMDEN İSTİHDAMA PROJESİ

MARKA KENT HATAY’DA, TURİZMDE EĞİTİMDEN İSTİHDAMA PROJESİ

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan “2017-31-0163” referans numaralı “Marka Kent Hatay’da Turizmde Eğitimden İstihdama” İsimli Proje, 2017 Yılı SODES Projeleri kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanmış olup, 01.02.2018 tarihi itibariyle çalışmalarına başlamıştır.

“Marka Kent Hatay’da, Turizmde Eğitimden İstihdama Projesi”  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmektedir. Toplamda 302.100,00 TL olan proje bütçesi tutarının 38.400,00 TL’lik kısmı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası‘nın eş finansman katkısıdır.

Turizmde arz ve talep taraflarının en çok şikâyet ettiği durum yiyecek içecek işletmelerinde kalifiye eleman eksikliğinin beraberinde getirdiği hizmet kalitesinin düşüklüğüdür. Bu eksikliklerden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz projenin temel amacı, Hatay’da yaşayan 50 kişiye konaklama ve yiyecek içecek alanında istihdam edilebilecekleri düzeyde mesleki bilgi ve deneyim kazandırarak, yörede turizm sektöründe ihtiyaç duyulan kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamaktır.   Bu amaçla yola çıkan proje kapsamında,  kadınlara ve gençlere “Aşçı Yardımcılığı ve Servis” olmak üzere iki kurs açılması planlanmıştır.

Projede yer almak ve kurslara katılmak isteyen vatandaşların İTSO’da yer alan Proje Ofisine gelerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Proje boyunca derse gelen kursiyerler 25 TL günlük cep harçlığı alacaklardır.

Başvuru Kriterleri;

  • Hatay sınırları içerisinde yaşayan,
  • Kadın kursiyer adayları için yaş sınırı: 16-50
  • Erkek kursiyer adayları için yaş sınırı: 16-29
  • En az ilköğretim mezunu olmak

Başvuruda istenen belgeler

  • Nüfüs cüzdanı ve fotokopisi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf

Projeye katılmak için son başvuru tarihi: 09.03.2018  CUMA

Başvuru süreci ve proje hakkında detaylı bilgi için;

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası

Proje Koordinatörlüğü – Dilek YALÇIN

0326 614 52 25 – 137

markakenthatay@gmail.com

facebook/markakenthatay

08/02/18|Genel Haberler|