İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı  Muhsin Yeter, İTSO üyelerini ve esnaflarını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO üye ve esnaflarına günün anısına Türk bayrağı hediye etti.

İskenderun esnafı ve üyelerinin sıcak ilgisi ile karşılanan İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO’nun çalışmaları, eğitimleri, Nefes kredisi ve Odanın faaliyetleri hakkında yeni üye İkram Künefe sahibi Hüseyin Kaya’ya bilgiler verdi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İkram Künefe işletmecisi  Hüseyin Kaya, “İş yerimizi yeni açtık, çok şükür  halkımıza Hatay’ın en meşhur tatlısı olan Künefeyi  Hatay’lı ustalarımız eliyle özenle pişirip müşterilerime ikram ediyoruz.  Yeni üye olmamıza rağmen İTSO’nun faaliyetlerini ve çalışmalarını gerek basından gerek  sosyal medya, gerekse etkinliklerde bizzat bizleri aralamaları çok önemli.  İTSO Bölge ekonomisine yöne veren çok önemli bir sivil toplum kuruluşu,  Gerek eğitim ve toplantılar gerekse  üyelerine sağladığı  avantajlar özellikle nefes kredisi son yaşanan süreçte üyelerimize can suyu oldu” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İTSO’nun dağıtmış olduğu Türk Bayrağını da teslim alan ve onur duyduklarını belirten  Hüseyin Kaya, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden kahraman Türk askerlerimize Allah’tan rahmet yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Böylesine hassas bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde İTSO’nun da bu hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. İTSO’nun hediye etmiş olduğu Türk bayrağını iş yerimize gururla asacağız” dedi.

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ise; “İTSO olarak her fırsatta üyelerimizi ziyaret ediyor ve sorunlarını dinliyoruz. Bu günde üyelerimiz iş yerlerinde  ziyaret ederek, son yaşanan ekonomik süreç ile ilgili kendileri ile sohbet etmek imkanımız oldu. Genel anlamda esnaflarımızın ileriye yönelik olumlu beklentileri olduğunu söyleyebiliriz. Tabi Türkiye ve bölgemiz son yaşanan süreçte sıkıntılı günler yaşadıklarını gözlemliyoruz ve esnaflarımızdan bu sıkıntıları dinliyoruz. Temennimiz bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatıldıktan sonra, esnafımızın rahat nefes almalarıdır. Bizler de, İTSO olarak bu konuda üyelerimize yönelik Nefes kredisi verildiğini duyurduk. Temennimiz, bu krediler esnafımıza nefes aldırır. Tabi Son yaşanan süreçte yaşanan terör olaylarını de nefretle kınıyoruz ve İTSO olarak bu hassasiyetimizi anlatmak için bu gün ziyaret ettiğimiz esnaf ve üyelerimize Türk Bayrağı dağıttık ve onlarda çok duygulandılar. Bu tür ziyaretlerimiz devam edecektir. İTSO olarak her zaman üyelerimizin yanındayız” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.