Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal,  İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren   Tosyalı Holding’i ziyaret ettiler.

 

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Tosyalı Holding  İnsan Kaynakları müdürü  Serkan Ayvataş ile bir araya geldiler.

 

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ziyarette yaptığı konuşmasında;  “TOBB bünyesinde faaliyet gösteren TOBB MEYBEM A.Ş’nin Genel müdürü  Ahmet Saygın Baban ile birlikte bu gün sanayicilerimizi geziyoruz. Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili işletmelerimizi bilgilendiriyoruz. 2019 yılı sonuna kadar işletmelerimiz TOBB MEYBEM’in sunmuş olduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi alma kurslarına katılması ve bu belgeleri almaları durumunda hem bu kurslardan ücretsiz faydalanacaklar, hem de Teşviklerden istifade edebileceklerdir. TOBBB MEYBEN’in üyelerimize sunduğu bu hizmetler sizler için önem arz etmektedir” dedi.

 

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Tosyalı Holding İnsan kaynakları müdürü Serkan Ayvataş’a alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak;

 

“Hatay genelinde de TOBB MEYBEM A.Ş olarak   Zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi alınması noktasında  çalışmalar başlattık. İTSO bünyesinde de Temsilcilik Ofisimiz de faaliyetlerine başlamıştır. Biz Ankara’dan geldik ancak, Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında Temsilcilik ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. Temennimiz firmalarımızın bu imkânlardan faydalanmaları ve zorunlu olan bu belgeleri bir an önce almaları kendi iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır. TOBB olarak verilen bu hizmetlerden faydalanılması işletmelerimiz için avantajdır. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yılsonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Özellikle Vinç Operatörü kaynak ve ağır sanayide çalışan ve 117 iş kolunda faaliyet gösteren işletmelerimizin Mesleki Yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir. Her çalışanın belgesi olması gerekiyor. Alınan bu Mesleki yeterlilik belgesi bir nevi ehliyet görevi görmektedir” şeklinde bilgiler verdi.