Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal,  İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren  Şampiyon Filtreyi ziyaret ettiler.

 

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Şampiyon Filtre Genel müdürü aynı zamanda İTSO yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz ile bir araya geldiler.

 

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ziyarette yaptığı konuşmasında;  “Bölgemizde faaliyet gösteren işletmelerimizi ziyaret ederek, bilgiler veriyoruz. İTSO olarak TOBB MEYBEM ile birlikte başlatılan bu çalışmalar firmalarımıza avantajlar sağlamaktadır. Şu an İTSO bünyesinde Mesleki yeterlilik belgeleri alınması için çalışmalar devam etmektedir konu ile ilgili görevlendirmeler de yapıldı. Burada amacımız hem üyelerimizi ziyaret etmek, hem de bu Mesleki Yeterlilik Belgesinin önemini  firmalarımıza anlatmak istedik. 2019 yılı sonuna kadar bu hizmetlerden faydalanan üyelerimizden ücret alınmayacaktır” dedi.

 

 

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban   Şampiyon Filtre Genel müdürü Selma Yılmaz’a bilgiler vererek; “Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızı ziyaret ederek, TOBB MEYBEM A.Ş olarak   Zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi alınması noktasında  firmalarımızı bilgilendiriyor ve konunun önemine dikkat çekiyoruz. Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında Temsilcilik Ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. Temennimiz firmalarımızın bu imkânlardan faydalanmalarıdır. TOBB olarak verilen bu hizmetlerden faydalanılması işletmelerimiz için avantajdır. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yılsonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Özellikle Vinç Operatörü kaynak ve ağır sanayide çalışan çeşitli iş  kollarında faaliyet gösteren işletmelerimizin Mesleki Yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir. Alınan bu Mesleki yeterlilik belgesi bir nevi ehliyet görevi görmektedir” şeklinde bilgiler verdi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Şampiyon Filtre Genel müdürü Selma Yılmaz; “Firma olarak bizler de konuya çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın bu hizmetten faydalanmasını isteriz. Yeterlilik Belgesi konusunda başlatmış olduğunuz çalışmalar bölgemiz  ve bizler için önemli olduğunu düşünüyoruz. İTSO yönetimine ve personeline de böylesi önemli bir hizmeti sundukları için de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.