Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz  ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal,  İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren   Kahraman Sarsılmaz Makine Sanayi işletmelerini ziyaret ettiler.

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Kahraman Sarsılmaz Makine Sanayi müdürü  Halil İbrahim Sarsılmaz ile bir araya gelerek bilgiler verdiler.

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, Alınması gereken  zorunlu Mseleki Yeterlilik belgelerinin firmalara avantajlar sağladığını belirterek; “TOBB bünyesinde faaliyet gösteren TOBB MEYBEM A.Ş’nin Genel müdürü  Ahmet Saygın Baban ile birlikte bu gün sanayicilerimizi geziyoruz. Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili işletmelerimizi bilgilendiriyoruz. 2019 yılı sonuna kadar işletmelerimiz TOBB MEYBEM’in sunmuş olduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi alma kurslarına katılması ve bu belgeleri almaları durumunda hem bu kurslardan ücretsiz faydalanacaklar, hem de Teşviklerden istifade edebileceklerdir. TOBBB MEYBEN’in üyelerimize sunduğu bu hizmetler sizler için önem arz etmektedir” dedi.

 

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak; Kahraman Sarsılmaz Makine Sanayi müdürü  Halil İbrahim Sarsılmaz’a bilgiler vererek;  “İTSO bünyesinde Temsilcilik Ofisimiz de TOBB MEYBEM olarak faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında Temsilcilik ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. Temennimiz firmalarımızın bu imkânlardan faydalanmaları ve zorunlu olan bu belgeleri bir an önce almaları kendi iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır. TOBB olarak verilen bu hizmetlerden faydalanılması işletmelerimiz için avantajdır. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yılsonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Özellikle Vinç Operatörü kaynak ve ağır sanayide faaliyet gösteren işletmelerimizin Mesleki Yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir. Alınan bu Mesleki yeterlilik belgesi bir nevi ehliyet görevi görmektedir” şeklinde bilgiler verdi.