Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Selma Yılmaz ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal,  İskenderun’da faaliyet gösteren Fil Filtre Fabrikasını ziyaret ettiler.

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Fil Filtre yönetim kurulu başkanı  Ökkeş Çirkin ile bir araya geldiler.

 

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter Fil Filtre Fabrikası ziyaretinde yaptığı konuşmasında;  “İTSO olarak TOBB MEYBEM ile birlikte başlatılan bu çalışmalar firmalarımıza avantajlar sağlamaktadır. Şu an İTSO bünyesinde Mesleki yeterlilik belgeleri alınması için çalışmalar devam etmektedir konu ile ilgili görevlendirmeler de yapıldı. Burada amacımız hem üyelerimizi ziyaret etmek, hem de bu Mesleki Yeterlilik Belgesinin önemini  firmalarımıza anlatmak istedik. 2019 yılı sonuna kadar bu hizmetlerden faydalanan üyelerimizden ücret alınmayacaktır” dedi.

 

 

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban   Fil Filtre yönetim kurulu başkanı Ökkeş Çirkinebilgiler vererek, “TOBB MEYBEM A.Ş olarak   Zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi alınması noktasında  çalışmalarımız devam etmektedir Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımızı ziyaret ederek, konu ile ilgili detaylı bilgilendirmeler yapıyoruz. Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında Temsilcilik ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. Temennimiz firmalarımızın bu imkânlardan faydalanmaları ve zorunlu olan bu belgeleri bir an önce almaları kendi iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır. TOBB olarak verilen bu hizmetlerden faydalanılması işletmelerimiz için avantajdır. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yıl sonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Alınan bu Mesleki yeterlilik belgesi bir nevi ehliyet görevi görmektedir” şeklinde bilgiler verdi.