Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal,  İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet Ekinciler Demir-Çelik Fabrikalarını ziyaret ettiler

 

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Ekinciler Demir-Çelik Fabrikaları İnsan Kaynakları müdür Melda Nur ile bir araya geldiler.

 

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ziyarette yaptığı konuşmasında;  “İTSO olarak hem üyemiz hem de firmalarımızı ziyaret ederek alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili bilgilendiriyoruz. 2019 yılı sonuna kadar işletmelerimiz TOBB MEYBEM’in sunmuş olduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi alma kurslarına katılması ve bu belgeleri almaları durumunda hem bu kurslardan ücretsiz faydalanacaklar, hem de Teşviklerden istifade edebileceklerdir. TOBBB MEYBEN’in üyelerimize sunduğu bu hizmetler sizler için önemli bir fırsattır” dedi.

 

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban  Ekinciler Demir-Çelik Fabrikaları  İnsan kaynakları müdürü  Melda Nur’a alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak;  “İTSO bünyesinde  Temsilcilik Ofisimizde TOBB MEYBEM olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında Temsilcilik ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. Temennimiz firmalarımızın bu imkânlardan faydalanmaları ve zorunlu olan bu belgeleri bir an önce almaları kendi iş sağlığı ve güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yılsonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Özellikle Vinç Operatörü kaynak ve ağır sanayide faaliyet gösteren işletmelerimizin Mesleki Yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir.” şeklinde bilgiler verdi.