İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Muhasip Üye Gassan Kuran; Bakliyat, Hububat Gıda ürünleri satışı yapan Mehmet Duran’ı iş yerinde ziyaret etti. Ziyarette Türk bayrağı takdim eden İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran, hububat satışı yapan üyelerin sorunlarını dinledi.

İTSO Muhasip üye Gassan Kuran ziyarette yaptığı açıklamasında: “İTSO olarak Enflasyonla Topyekün mücadele programına desteğimizi açıkladık. Üyelerimizden de bu hususta hassasiyet göstermelerini ve mücadeleye destek vermelerini bekliyoruz. Destek veren üyelerimizi tespit ederek TOBB’a bildireceğiz. Ülkemizdeki ekonomik sıkıntıların bir an önce son bulmasını diliyoruz.’’ Dedi.

Ziyaret sebebiyle memnun olduğunu dile getiren Duranlar Ticaret sahibi Mehmet Duran ise: “Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin sıkıntıları büyük. Tarlada ekilen ürünlerin maliyetlerinin yüksek olması, gerek esnaflarımızı gerekse vatandaşımızı ekonomik yönden olumsuz etkiliyor. Maliyetlerin düşürülmesi için çalışmaların yapılması gerekiyor. Hükümetimiz çiftçimize sahip çıkar da maliyetler düşerse, bu herkese yansır, esnaf da ucuza ürün satar, vatandaş da bu hububatları ucuza alır.” İfadelerini kullandı.