İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Mim-Mak Tesislerinde incelemelerde bulundular.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) iş birliğiyle   kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi  6. Odak Toplantısını Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştiren İTSO yönetim kurulu üyeleri ve İskenderun Teknik Üniversitesi yetkilileri toplantı sonrası fabrika ziyaretlerinde bulundular.

İTSO yönetim kurulu üyeleri ve İskenderun Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, Mim-Mak Fabrikaları  Üretim müdürü Bekir Demirel ve fabrikanın yetkili birimleri ile görüştüler.

İskenderun Teknik Üniversitesi DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili Mim-Mak yetkilileri bilgilendirildi.

Kaynakçılık  sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarına kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili bilgiler veren ve İskenderun Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, İTSO yönetimi ve İSTE yetkilileri ile Mim-Mak Tesislerini gezerek, kaynak yapılan işleri uygulamalı olarak yerinde gördüler.

Mim-Mak Fabrikaları  Üretim müdürü Bekir Demirel, tesislerinde kaynak ağırlıklı üretim yaptıklarını belirterek,  projenin hayata geçirilmesi ile birlikte İSTE Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezi ile birlikte çalışabileceklerine vurgu yaptı.

Mim-Mak Tesislerinin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyesi Müfit Tennioğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof.Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi  İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı  aynı zamanda TOBB’un Akademik Danışmanlığını da yürüten Prof.Dr.Nazif Çalış, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İskenderun Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme  Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, katıldılar.