İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Üyeleri, İskenderun Teknik Üniversitesi yetkilileri ile birlikte Antakya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Hatboru Tesislerini ziyaret etti.

Hatboru Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurlu başkanı Mehmet Kılıçlar, İTSO Yönetimi ve İskenderun teknik Üniversitesi yetkilileri ile görüştü.

Bölgede Boru üretiminde faaliyet gösteren ve istihdam sağlayan  Hatboru Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim kurulu başkanı Mehmet Kılıçlar’a  İskenderun Teknik Üniversitesinde kurulacak olan Kaynak Mükemmeliyet Merkezi hakkında teknik bilgiler verildi.

Ziyarette konuşan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, ”İTSO DOĞAKA ve   İskenderun Teknik Üniversitesi ile birlikte projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ben de Oda Başkanı olarak bu toplantılara bizzat katılıyorum.  Bölgemiz çok önemli olduğunu düşündüğümüz Kaynakçılık Mükemmeliyet Merkezinde ehliyetli kalifiyeli Kaynakçıların yetişeceği ve bölgemizde faaliyet  fabrikalarda daha kaliteli üretimler yapılacağını umut ediyoruz. Bu vesile ile en yetkili kişiler tarafından firmalarımızı gezerek bilgilendiriyoruz. Bu Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinin kurulması sizler için büyü fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

İskenderun Teknik Üniversitesi DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili  bilgiler veren İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci; “Sanayi sektöründe artan nitelikli ve sertifikalı kaynakçı (çırak, kalfa, usta, kaynak teknikeri, belgeli kaynakçı ve profesyonel kaynakçı) talebinin karşılanması ve çeşitli projeler geliştirmek suretiyle çalışma başlatıldı. Bu kapsamda bizlerde bölgemizdeki sanayi kuruluşlarını ziyaret ederek, bilgilendiriyoruz. Sizler de bölgede Hatboru olarak yapmış olduğunuz üretimlerde kaynak teknolojilerini kullanıyorsunuz. Bu kapsamda bizlerden istifade edebilirsiniz. Bölgemizdeki sanayi kuruluşları ve özellikle kaynakçılıkla ilgili mükemmeliyet ötesinde hizmet verecek olmamız sizler için de bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve bu fırsattan bölgede faaliyet gösteren sanayicilerimizin yaralanmasını istiyoruz” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Hatboru Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim kurlu başkanı Mehmet Kılıçlar, “İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezinin açılacak olması önemli. Zaten bu projeyi yakından takip ediyoruz. Açıldığında da hizmetlerden istifade etmek isteriz. Bu konuda birlikte uyum içerisinde çalışabileceğimizi söyleyebilirim. İTSO yönetimine de, bu projenin hayata geçirilme noktasında göstermiş olduğu özverili gayretlerden dolayı da ayrıca teşekkür etmek isterim” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Hatboru Sanayi ve Ticaret A.Ş ziyaretine,  İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Raşit Özyurt, Hıdır Güneş, Yusuf Yılmaz,  İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof.Dr.Selçuk Mıstıkoğlu, Prof.Dr.Tolga Depçi, İskenderun Teknik Üniversitesi  İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı  aynı zamanda TOBB’un Akademik Danışmanlığını da yürüten Prof.Dr.Nazif Çalış, İskenderun Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalürji Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, katıldılar.