Türkiye Oda ve Borsaların katılımlarıyla gerçekleşen proje yarışmasında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının  ‘İskenderun’da Engeller Kalkıyor’  projesi en iyi projeler arasında yer aldı.

Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.​

Törende bir konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa proje yarışmasında finale kalanları ve camiaya uzun süredir hizmette bulunan delegeleri ödüllendirdiklerini hatırlatarak, “Bu tabloyla hepimiz iftihar edelim. Odalarımız-Borsalarımız adeta proje fabrikası haline geldi. Çalışıyor, üretiyor, şehirlerine yeni eserler kazandırıyor, üyelerimize daha çok hizmet sunuyorlar. Sadece yurt içinde değil, dışarda da bayrağımızı dalgalandırıyorlar. ICC’de, CACCI’de, dereceye giren, en iyi proje ödülleri kazanan, çok sayıda Oda-Borsamız ve kadın girişimcimiz var. Camiamızın ulaştığı bu seviye sizlerin eseri. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyorum” dedi.

 

TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen  törende İskenderun’da Engeller Kalkıyor Projesi ile proje ödülü yarışmasında dereceye giren İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na Hizmet şeref plaketi ve proje ödülü verildi. Ödül töreninde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen’de hazır bulundu.  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden Şeref ödül plaketini İTSO heyeti aldı.