Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Ankara’da yetkili personellere yönelik eğitimler verildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine daha kaliteli hizmet sunmak, son teknolojik gelişmeleri takip etmek amacıyla personellerine yönelik eğitim programlarına devam ediyor.

TOBB ikiz kulelerde düzenlenen eğitimlerde,  ‘Dijital dönüşüm proje kapsamında, üye, muhasebe ve bütçe modülleri eğitimine İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve Muhasebe müdürü Özkan Yalçın  katıldılar. İki gün süren seminerde katılımcılara, TOBB Muhasebe Müdürlüğü ve TOBB Yazılım müdürlüğü yetkilileri tarafından bilgiler verildi.

Verilen eğitimlerde katılımcılara, “İnternet ve dijital teknolojiler 20. Yüzyılın en önemli keşfi olmuş ve 21. Yüzyılı iletişim çağı haline getirerek insan yaşamını etkisi altına almıştır. Dijital teknolojiler son yıllarda yaşanan gelişmeler ile çok hızlı bir şekilde günlük hayatın ve iş yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Baş döndürücü bir hızla gelişen ve gün geçtikçe hayatın her alanında etkisini daha fazla hissettiren dijital teknolojilerden uzak kalmak artık mümkün değildir. Bu durum yaşamın her alanını yeniden şekillendirdiği gibi hızlı ekonomik büyüme yarışında yer alan tüm aktörlerin küresel anlamda bir adım öne çıkabilmesinde de yeni adımlar atmasını gerekli kılmıştır” denildi.

E-ticaretin önemli olduğu belirtilen eğitimde, “E-ticaretin her geçen gün arttığı günümüzde küresel ekonomik yapı Kobilerin ve işletmelerin hatta en ufak ticarethanelerin bile kendisini yenilemesini zaruret hale getirmiştir. Teknolojiye uyum sağlayarak ve beraberinde dijital yapıyı kurarak becerilerini artırma yoluna giden şirketler ekonomik yapı içerisinde kendilerini daha iyi iyi konumlandırabilir hale gelebilmektedir” denildi.